Zawory ciśnieniowe SeRa

Pozwalają na kontrolę ciśnienia w instalacji. Pełnią rolę zabezpieczającą lub regulacyjną.

osprzet pomp dozujacych

Szeroki wybór armatury ciśnieniowej regulacyjnej i zabezpieczającej firmy SeRa, niezbędnej do bezpiecznej i prawidłowej pracy instalacji bazujacych na pompach dozujących. Zawory ciśnieniowe, nadmiarowe, zawory utrzymujące ciśnienie, wielofunkcyjne, zwrotne, odcinające, kulowe, dozujące, wtryskowe, stopowe, pływakowe. Najwyższej jakości materiały, wykonania przystosowane do kontaktu z mediami agresywnymi.

  • Ciśnieniowe zawory nadmiarowe (przelewowe) używane są w instalacjach w celu ich zabezpienia przed nadmiernym wzrostem ciśnienia.

  • Zawory utrzymujące ciśnienie mają za zadanie utrzymać stałe ciśnienie systemu, redukując tym samym skoki ciśnienia, wybrację i w rezultacie zwiększając dokładność dozowania.

  • Unikalne zawory wielofunkcyjne MFV firmy SeRa łączą w sobie zalety zaworów utrzymujących ciśnienie, zaworów nadmiarowych oraz odpowietrzających. Montowane są bezpośrednio na króćcu tłocznym pompy.

zawor nadmiarowy 623 10

Ciśnieniowe zawory nadmiarowe (przelewowe) używane są w instalacjach w celu ich zabezpienia przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Zjawisko takie może mieć miejsce np. w przypadku zamknięcia zaworu na turociągu tłocznym lub zatkania przewodu tłocznego przy pracującej pompie dozującej. W przypadku przekroczenia wartości nastawy, zawór nadmiarowy zostaje otwarty, umożliwiając przepływ medium z powrotem to zbiornika ssawnego lub rurociągu ssawnego, redukując ciśnienie w instalacji po stronie tłocznej.

P: ■■■■■■■■■■ 1.5 do 10 bar
Czytaj więcej...

zawor nadmiarowy 623 10

Ciśnieniowe zawory bezpieczeństwa nadmiarowe (przelewowe) zaprojektowane specjalnie dla instalacji dozujących zawiesinę. Zawartość części stałych w ziarnie wielkości maks. 10 µm nie może przekroczyć 10%. W przypadku przekroczenia wartości nastawy, zawór nadmiarowy zostaje otwarty, umożliwiając przepływ medium z powrotem to zbiornika ssawnego lub rurociągu ssawnego, redukując ciśnienie w instalacji po stronie tłocznej.

P: ■■■■■■■■■■ 1.5 do 10 bar
Czytaj więcej...

Zawor utrzymujacy cisnienie 620D

Głównym zadaniem zaworów utrzymujących ciśnienie jest utrzymanie stałego, kontrolowanego ciśnienia po tłocznej stronie instalacji, redukując tym samym uderzenia hydrauliczne, skoki ciśnienia i optymalizując dokładność dozowania.

P: ■■■■■■■■ 1 do 7 bar
Czytaj więcej...

Zawór wielofunkcyjny MFV

Zawory wielofunkcyjne MFV050 firmy SeRa łączą w sobie funkcje i zalety zaworów utrzymujących ciśnienie, nadmiarowych oraz odpowietrzających. Montowane są bezpośrednio na króćcu tłocznym pompy.Uregulują przepływ o natężeniu do 50l/h. Doskonale sprawdzają się na mediach wolnych od zawiesin, o lepkości zbliżonej do wody.

P: ■■■■■■■■■ 4 do 10 bar
Czytaj więcej...

Nasz serwis wykorzystuje pliki cokies. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na takie działanie. By dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką dotycząca plików cookies.