• +48 12 261 95 00
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pompy dozujące w technologii oczyszczania ścieków

Surowe wymagania ustawowe sprawiają, że wysokiej jakości, najnowocześniejsze pompy dozujące  i systemy dozowania są niezbędne w oczyszczaniu ścieków przemysłowych i komunalnych. 
Asortyment produktów sera do oczyszczania ścieków obejmuje:
 • Kompletne jednostki, pompy i systemy dozujące
 • Jednostki przygotowania i dozowania roztworów polimerów
 • Akcesoria do dozowania mediów
 • Urządzenia dozujące do prób operacyjnych

Typowe zadania w oczyszczaniu ścieków obejmują:

 • Rozkład składników odżywczych
 • Wytrącanie fosforanów
 • Filtracja flokulacyjna
 • Zagęszczanie osadów ściekowych
 • Odwadnianie osadu
 • Kondycjonowanie osadu
 • Regulacja wartości pH
 • Odpienianie
 • Odsiarczanie gazów ściekowych
 • Eliminacja H2S
Stacje dozowania

W oczyszczaniu ścieków mobilne stacje dozujące znajdują zastosowanie w dozowaniu metanolu, kwasu octowego, glikolu, kwasu mrówkowego lub octowego, flokulantów takich jak jako FeCl3, Al2(SO4)3, polimerów, środków odpieniających czy podchlorynu sodu.

Proces oczyszczania ścieków

Proces warzenia piwa (c)
Oferujemy szeroką gamę produktów, dzięki czemu zawsze dostępne są najlepsze możliwe rozwiązania na każdym etapie procesu. Oto kilka przykładów rozwiązań ilustrujących nasze portfolio, oparte na typowych procesach oczyszczania ścieków:

 1. STACJA KONTENEROWA
  Dozowanie soli metali dwuwartościowych w celu eliminacji siarkowodoru (H2S)
 2. STACJA DOZUJĄCA DAV4
  Dozowanie metanolu, kwasu octowego, glikolu – źródła węgla do denitryfikacji
 3. MOBILNA STACJA DOZUJĄCA
  Dozowanie kwasu mrówkowego lub octowego w celu odkamieniania systemów wentylacyjnych
 4. STACJA DOZUJĄCA CVD2
  Dozowanie flokulantów takich jak jako FeCl3, Al2(SO4)3 w celu wyeliminowania fosforu / wytrącenia fosforanów
 5. POLYLINE
  Stacja przygotowania polimerów do kondycjonowania osadów do zagęszczania/odwadniania
 6. STACJA DOZUJĄCA CVD2
  Dozowanie środków odpieniających w celu zmniejszenia i zapobiegania pienieniu
 7. STACJA DOZUJĄCA CTD
  Dozowanie m.in. podchlorynu sodu do dalszej dezynfekcji
Stacja przygotowania sody kaustycznej
OBSZARY ZASTOSOWAŃ
Dozowanie metanolu, etanolu, kwasu octowego, glikolu

KONFIGURACJA
Całkowicie modułowa konstrukcja naszych systemów dozujących ułatwia proste dostosowanie do indywidualnych wymagań dozowania. System został zaprojektowany zgodnie z dyrektywą ATEX, zgodnie z wymaganiami dotyczącymi obsługi cieczy łatwopalnych, takich jak metanol.

Eliminacja odorów z użyciem pomp dozujących

OBSZARY ZASTOSOWAŃ
Dozowanie soli metali dwuwartościowych m.in. FeCl2

APLIKACJA
Systemy dozowania dostosowane do danego zastosowania są instalowane w zewnętrznych szafkach lub pojemnikach na materiały niebezpieczne. Materiały niebezpieczne, które zanieczyszczają wodę, mogą być przechowywane w izolowanych pojemnikach zgodnie z przepisami.
Stacja przygotowania chlorku wapnia
Stacje dozowania sera są budowane z myślą o specjalnych wymaganiach przygotowania CaCl2 i CaSO4. Zbiorniki zaprojektowano ze zwężającym się dnem, które zapewnia całkowite opróżnienie stacji po przygotowaniu CaSO4. Wysokiej jakości materiały radzą sobie z ciepłem, które powstaje podczas przygotowywania roztworu z bezwodnym CaCl2. Aby zagwarantować ciągłe dostawy chemikaliów, sera oferuje specjalnie zaprojektowane zbiorniki magazynowe.

Optymalizacja proporcji substancji odżywczych

FUNKCJE
 • Kompaktowa, zajmująca niewiele miejsca konstrukcja
 • Typ i rozmiar pompy spełniający wymagania
 • Rury wykonane z PVC, PP, PVDF, stali nierdzewnej
 • Panel montażowy z miską zbiorczą i odpływem
 • Panel montażowy - z ramą bazową jako opcja
 • Czujnik wycieku z atestem budowlanym
Pompy dozujące sera

Odkamienianie systemów wentylacyjnych

OBSZARY ZASTOSOWAŃ
Dozowanie kwasu mrówkowego i octowego

USTAWIAĆ
System dozowania jest zainstalowany na wózku z platformą mobilną. Urządzenie zbierające oferuje miejsce na kilka małych pojemników. Dodatkowo system dostarczany jest z lancą ssącą, wężem, zaworem dozującym oraz opcjonalnie z blokadą oparów chemicznych.
FUNKCJE
 • Kompaktowy, mobilny sprzęt dozujący
 • Wysokiej jakości, solidny wózek platformowy
 • Zbiornik zbiorczy o pojemności 90L
 • Chemiczna śluza parowa ze spoiwem
 • Wytrzymały zawór dozujący ze stali nierdzewnej 1.4571
Pompy dozujące sera

Wytrącanie fosforanów przez sole metali

OBSZARY ZASTOSOWAŃ
Dozowanie flokulantów takich jak FeCl3, Al2(SO4)3

KONFIGURACJA
Nasze standardowe systemy dozowania CVD są idealne do tego zastosowania ze względu na ich modułową konstrukcję. Pompy membranowe o wydajności do 1450 l/h można dowolnie konfigurować w połączeniu ze standardowymi modułami. System dozowania CVD jest wszechstronny i nadaje się do wypompowywania małych pojemników, IBC i zbiorników magazynowych.
FUNKCJE
 • Kompaktowa, zajmująca niewiele miejsca konstrukcja
 • Typ i wielkość pompy do 1450 l/h
 • Rury wykonane z PVC-U i PP
 • Panel montażowy z miską zbiorczą i odpływem
 • Panel montażowy - z ramą bazową jako opcja
 • Akcesoria, takie jak ochrona przed rozpryskami, czujnik wycieku
Pompy dozujące sera

W wielu procesach oczyszczania ścieków powstają osady ściekowe, a za ich utylizację i ponowne wykorzystanie odpowiada operator oczyszczalni. Im mniejsza objętość osadu i im większa ilość suchej substancji, tym efektywniej można przeprowadzić recykling i unieszkodliwianie. W celu polepszenia właściwości odwadniających osadów ściekowych, osady są uzdatniane chemicznie za pomocą flokulantów.

Kondycjonowanie osadu - stacja przygotowania polimerów POLYLINE

OBSZARY ZASTOSOWAŃ
Dozowanie flokulantów takich jak FeCl3, Al2(SO4)3

KONFIGURACJA
Nasze standardowe systemy dozowania CVD są idealne do tego zastosowania ze względu na ich modułową konstrukcję. Pompy dozujące membranowe o wydajności do 1450 l/h można dowolnie konfigurować w połączeniu ze standardowymi modułami. System dozowania CVD jest wszechstronny i nadaje się do wypompowywania małych pojemników, IBC i zbiorników magazynowych.
OBSZARY ZASTOSOWAŃ
Przygotowanie flokulantów polimerowych

KONFIGURACJA
Standardowe stacje przygotowania polimerów POLYLINE są dostępne jako 3-komorowy system przelotowy POLYLINE FLOW, 2-komorowy system piętrowy POLYLINE DOUBLE oraz jako 2-komorowy system wahadłowy POLYLINE SWING. Nasz starannie przemyślany i dobrze zaprojektowany system można rozszerzyć o pewne standardowe opcje.

FUNKCJE
• Opłacalny
• Wydajny
• Niezawodne działanie

Miejska oczyszczalnia ścieków FLENSBURG

Firma sera jest ekspertem w dziedzinie kondycjonowania osadów ściekowych, dlatego zdobyła kontrakt na budowę i dostawę jednostki przygotowania flokulantów polimerowych w ramach przebudowy mechanicznego zagęszczania osadów w oczyszczalni Flensburg.

W trakcie oczyszczania ścieków powstają osady ściekowe, a za ich utylizację i ponowne wykorzystanie odpowiada operator oczyszczalni. Celem jest tutaj zmniejszenie objętości osadu i zwiększenie ilości suchego materiału, aby uprościć jego ponowne wykorzystanie i zminimalizować koszty operacyjne. Podczas mechanicznego zagęszczania osadu w zagęszczaczu taśmowym, rzadki osad jest kondycjonowany i filtrowany przez dodanie polimerowych flokulantów. Pomiędzy kłaczkami uwolniona woda szlamowa spływa przez materiał filtracyjny zagęszczacza taśmowego jako filtrat, podczas gdy flokulowane ciała stałe są przez niego zatrzymywane.

Firma sera dostarczyła dostosowany do potrzeb klienta dwukomorowy system wahadłowy do przygotowania i dodawania polimerowych flokulantów. System wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej i posiada dwa zbiorniki dozujące o pojemności użytkowej 2 m³ każdy. Podczas gdy woda i koncentrat polimeru są przygotowywane w jednej komorze we wcześniej określonym stężeniu, a następnie dojrzewają, druga komora jest gotowa do usunięcia. Nasz system zapewnia, że ​​flokulant polimerowy jest zawsze przygotowywany w odpowiednich proporcjach i stałej jakości oraz jest uwalniany jako stabilny roztwór. Dwie mimośrodowe pompy ślimakowe z zabezpieczeniem przed pracą na sucho i zabezpieczeniem przed nadciśnieniem przenoszą optymalnie przygotowany roztwór polimeru do zagęszczacza taśmowego i procesu mechanicznego zagęszczania osadu.

Prosta obsługa, konserwacja i serwis były bardzo ważne dla klienta. Dlatego zbiorniki zostały dostarczone z pokrywami o specjalnym rozmiarze, aby zapewnić łatwy dostęp. System przygotowania został również wyposażony w niestandardowy sterownik z dużym 9” kolorowym panelem oraz zintegrowany z urządzeniami automatyki i sterowania mechanicznego węzła zagęszczania osadu w centralnym systemie sterowania procesem oczyszczalni ścieków. Dzięki temu możliwe jest zdecentralizowane monitorowanie i sterowanie jednostką przygotowania polimerów.

Dzięki zainstalowaniu nowej instalacji mechanicznego zagęszczania osadu znacznie zwiększono i zoptymalizowano niezawodność eksploatacyjną i przepustowość.
Ponadto udało się znacznie zmniejszyć zużycie flokulantów przy jednoczesnym zwiększeniu zawartości suchej masy końcowej w gęstym osadzie do 6 - 8%.
Nowy system mechanicznego zagęszczania osadu w przyszłości znacząco przyczyni się do obniżenia kosztów energii i materiałów eksploatacyjnych oczyszczalni ścieków Flensburg - również dzięki jednostce przygotowania polimerów dostarczonej przez firmę sera.
Pompy dozujące sera
Pompy dozujące sera
(c) Conbest 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Conbest © 2022. All Rights Reserved. Powered by Conbest